Główczyce > Od kwietnia podstacja pogotowia ratunkowego

  Główczyce > Od kwietnia podstacja pogotowia ratunkowego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Od 1 kwietnia w Główczycach rozpocznie działalność podstacja pogotowia ratunkowego. To efekt nowej umowy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku z Narodowym Funduszem Zdrowia.

  - Od kwietnia zespoły ratunkowe będą stacjonowały nie tylko w Słupsku oraz trzech podstacjach, w Kępicach, Ustce i Potęgowie, ale także w Główczycach.

  - Już trwają prace przygotowawcze, bo trzeba zorganizować całe zaplecze. Na razie zespoły ratunkowe, które będą obsługiwać tę podstację stacjonują w Słupsku. Stało się tak, bo umowę z NFZ na ten rok podpisano z pewnym opóźnieniem - tłumaczy Anna Wysocka, zastępca kierownika działu usług medycznych w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.

  W Słupsku pracują dwa zespoły specjalistyczne i jeden bez udziału lekarza. Natomiast w Kępicach i Potęgowie lekarze jeżdżą karetka wraz z zespołami ratowniczymi między godziną 19 wieczorem, a 7 rano. Tak samo będzie w Główczycach.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo