Region > Pieniądze dla szkół z programu "Szkoła bez...

  Region > Pieniądze dla szkół z programu "Szkoła bez przemocy"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dwie podstawówki z regionu słupskiego - szkoła w Nowej Wsi Lęborskiej i w Suchorzu wygrały po pięć tysięcy złotych na realizacje opracowanych przez siebie projektów w ramach programu "Szkoła bez przemocy".

  80 najlepszych projektów, spośród ponad 900 nadesłanych na konkurs wybrała Rada Programowa "Szkoły bez Przemocy". Wszystkie zostały też merytorycznie ocenione przez ekspertów ze Stowarzyszenia "Spójrz Inaczej".
  - Choć między nadesłanymi przez szkoły projektami nie brakowało poprawnych, ale jednak przeciętnych pomysłów, to trzeba przyznać, że propozycje ze ścisłej czołówki były bardzo oryginalne i pomysłowe - Mówi Ewa Czemierowska oceniająca projekty.

  W tej czołówce znalazł się projekt "Jesteśmy różni-żyjemy razem" napisany przez Joannę Domecką-Kulasiewicz nauczycielkę w Nowej Wsi Lęborskiej i projekt "Z tatą w kosza, z mamą w siatkę", Jóżefy Racław z Suchorza. - Jestem bardzo zadowolona z wygranej - przyznaje Racław, nauczycielka WF w szkole. - Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli co weekend na szkolnej sali gimnastycznej organizować rodzinne rozgrywki sportowe. Chcę by włączyli się do tego nie tylko nasi uczniowie z rodzicami, ale i mieszkańcy całej gminy.

  Zwycięskim projektom zostaną przyznane granty w wysokości 5 tysięcy złotych każdy. Łączna suma dotacji grantowych, przekazywanych przez Fundację Grupy TP to 400 tysięcy złotych.

  (nik)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo