Ustka > Ruszy nowa szkoła rodzenia

  Ustka > Ruszy nowa szkoła rodzenia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już w marcu przy oddziale ginekologiczno - położniczym w Ustce ruszy nowa szkoła rodzenia. Będzie bezpłatna dla wszystkich pań z całego terenu powiatu słupskiego. Zajęcia będą prowadziły położne pracujące na oddziale przy współpracy z ginekologami i neonatologami tam pracującymi.

  - Pomieszczenie jest już prawie gotowe, jednak zajęcia planujemy rozpocząć w połowie marca. Będą się odbywały w grupach maksymalnie 14-osobowych, dwa razy w tygodniu. Chcemy zrobić zajęcia popołudniowe i przedpołudniowe, ale to zależy od zainteresowania kobiet - mówi Elżbieta Pągowska, położna koordynująca szkołę rodzenia w Ustce.

  To bardzo pomysł. Na pewno ucieszą się ustczanki, które nie będą musiały już jeździć do słupskich szkół rodzenia, ale także wszystkie inne ciężarne, które będą chciały wcześniej zobaczyć warunki w szpitalu oraz poznać położne i lekarzy, z którymi będą miały kontakt podczas porodu. Zapisy nie są jeszcze przyjmowane.

  Na początku marca dokładne informacje pojawią się w poradniach ginekologicznych. Do tej pory w Słupsku działają tylko dwie szkoły rodzenia - jedna bezpłatna w przychodni przy ul. Banacha, druga prywatna i płatna Szkoła Rodzenia "Nad Porankiem"

  (mag)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo