Region > Kobiety ugasiły pożar

  Region > Kobiety ugasiły pożar

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Dwie mieszkanki Bukówki (gmina Słupsk) uratowały życie 80-letniej kobiecie. Wyciągnęły ją z płonącego mieszkania i same ugasiły pożar.

  Ogień w mieszkaniu staruszki dzisiaj około godz. 13 zauważyli sąsiedzi. - Najpierw wyczułam dym - mówi Ewa Kiełczyńska - Zawołałam koleżankę i rzuciłyśmy się na ratunek.

  W pełnym dymu płonącym mieszkaniu zastały słaniającą się staruszkę - Natychmiast ją stamtąd wyprowadziłyśmy i zajęłyśmy się gaszeniem - mówi Magdalena Okłocka - Po ręką miałyśmy tylko miski, w które nalewałyśmy wodę.
  Panie doskonale wiedziały jak sprawnie poradzić sobie z szalejącym żywiołem. Obie należą do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki ich błyskawicznej akcji pożar szybko udało się opanować. Zagrożenie było poważne, bo w budynku mieszka sześć rodzin.

  Pożar wybuchł po tym jak staruszka rozpaliła ogień w piecu kaflowym, który prawdopodobnie był niesprawny. Płomienie przez szczeliny wydostały się na zewnątrz i zajęły leżące przy piecu drewno i gazety.

  Kiedy na miejsce dotarli wezwani strażacy z OSP, po pożarze nie było już śladu. Nie pozostało im nic innego jak tylko pogratulować koleżankom sprawnej i skutecznej akcji. Uratowana staruszka została przewieziona na obserwację do słupskiego szpitala.

  (man)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  wodnik24

  yoka

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo