Łodzierz > Kurator nie zgadza się na likwidację internatu

  Łodzierz > Kurator nie zgadza się na likwidację internatu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pomorski kurator nie zgadza się na likwidację internatu szkoły w podmiasteckiej Łodzierzy. Władze powiatowe nie zamierzają ustąpić i złożyły zażalenie do ministra edukacji.

  - Władze powiatowe w Bytowie uzasadniły likwidację internatu względami ekonomicznymi. Dla nas nie są to wystarczające powody - mówi Jan Główczewski z Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku. - W internacie są trzy klasopracownie, a więc służy on też celom dydaktycznym. Poza tym przeniesienie 21 uczniów do internatu do oddalonego o trzy kilometry Miastka utrudni naukę młodym ludziom. Tym bardziej, że nie ma komunikacji miejskiej.

  W szkole w Łodzierzy odbywa się kształcenie w rzadkich kierunkach. Mam na myśli rybactwo śródlądowe. Do szkoły bez internatu uczniowie nie przyjdą się kształcić w tym kierunku. I ostatnia, ale też ważna kwestia. W szkole jest centrum kształcenia ustawicznego. Trudno organizować kursy, szkolenia bez bazy noclegowej.

  - Kuratorium podzieliło nasze argumenty. Trudno byłoby nam się rozwijać bez internatu - mówi Mariusz Treder, dyrektor szkoły w Łodzierzy.

  Starostwo Powiatowe w Bytowie złożyło zażalenie do ministra edukacji. - Pierwszy raz słyszymy, że w internacie są jakieś klasopracownie. Wysyłamy tam kontrolę - oznajmia Krzysztof Sławski, wicestarosta bytowski. - W ostatnich dwóch, trzech latach szkoła zorganizowała może ze dwa kursy. Poza tym miejsca noclegowe są przy sali gimnastycznej. Na uczniów z Łodzierzy czekają miejsca w internacie w Miastku.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo