Gmina Kobylnica > Mammografia za darmo

  Gmina Kobylnica > Mammografia za darmo

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  W gminie Kobylnica rozpoczęły się przygotowane dla mieszkanek profilaktyczne badania mammograficzne. Specjalny mammobus od dziś czeka na panie przy Zespole Szkół Samorządowych przy ul. Głównej 54.

  - Na terenie gminy do przebadania jest ponad 1100 kobiet - mówi Marcin Świder, kierownik referatu spraw obywatelskich, edukacji społecznej i promocji urzędu gminy Kobylnica - Dla pań w wieku 50 - 69 lat badania są całkowicie bezpłatne. Dla pozostałych ich koszt wynosi 70 złotych.

  Przed badaniem pacjentki wypełniają ankiety, które pozwalają lekarzom na dokładniejsza diagnozę. Wynik badania w ciągu 14 dni zostanie paniom przysłany do domu. Każda z nich otrzyma też broszury edukacyjne opracowane przez Centrum Onkologii w Warszawie w ramach "Programu Zwalczania Nowotworów Złośliwych u Kobiet w Polsce".

  Wszystkie panie zainteresowane badaniami mogą się wcześniej zarejestrować telefonicznie pod nr 0 801 080 007 (koszt jak za połączenie lokalne) oraz 0-58 511 34 56 i 0-58 511 34 58. Specjalny mammobus czeka na mieszkanki gminy Kobylnica do poniedziałku 3 marca. Badania przeprowadzane są codziennie w godz. 10 - 13 i 14 - 18.

  (man)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo