Słupsk > 19-latek wśród laureatów ogólnopolskiej olimpiady o...

  Słupsk > 19-latek wśród laureatów ogólnopolskiej olimpiady o Unii

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Piotr Muller, uczeń III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, wczoraj w blasku fleszy i telewizyjnych kamer opowiadał o swoim sukcesie. A jest o czym, bo 19-latek ze Słupska stanął na podium wśród laureatów ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej - zajął III miejsce.

  Musiał popisać się ogromną wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej i wiedzą o społeczeństwie. Przygotowywał się trzy lata.

  - To moja pasja. Nie ma dnia, abym przegapił jakieś wiadomości - mówi Piotr.
  Opłacało się. Oprócz zwolnienia z matury z wiedzy o społeczeństwie, Piotr może wybrać jeden z 27 kierunków na kilkunastu najlepszych uczelniach w Polsce. - Myślę o Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych w Warszawie. Umożliwiają one studiowanie nawet trzech kierunków jednocześnie. Na pewno wybiorę prawo i europeistykę albo stosunki międzynarodowe.

  W Brukseli jednak pracować nie chce. - Byłem kilka razy w Parlamencie Europejskim. Nie widzi mi się praca w takim molochu - twierdzi.

  Oprócz tego, że Piotr jest wybitnie uzdolniony, jest aktywnym działaczem w szkole, ma czas na imprezy, kino i spotkania z rówieśnikami. Jest też członkiem Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

  Magdalena Olechnowicz

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo