Ekologia > Słupskie zmiany w segregacji odpadów

  Ekologia > Słupskie zmiany w segregacji odpadów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mieszkańców Słupska czekają zmiany przy śmietnikach. Do końca maja pojawią się dodatkowe pojemniki na bezbarwne szkło. Natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych będę mogli kupić specjalne worki do segregowania odpadów.

  Dotychczas przy słupskich śmietnikach stały druciane kosze na opakowania plastikowe, niebieskie pojemniki na makulaturę oraz niebieskie na szkło. Do tych ostatnich słupszczanie mogli wrzucać butelki i inne szklane przedmioty we wszystkich kolorach.

  Od niedawna, przy śmietnikach pojawiają się także białe pojemniki. Wrzucać do nich można tylko bezbarwne szkło.

  - Dodatkowa segregacja szklanych odpadów nie spowoduje, że podrożeje wywóz śmieci - zapewnia Anna Koziorowicz, rzeczniczka Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku. - Dzięki temu będziemy mieli mniej pracy przy sortowaniu szklanych odpadów. Nie będziemy musieli oddzielać butelek kolorowych od bezbarwnych.

  PGK, czyli największa firma wywożąca śmieci w Słupsku postawiła na razie 60 białych pojemników na szkło. Łącznie pojawi się ich w mieście 300. Ostatnie mają być ustawiane do końca kwietnia.

  Słupskie PGK pracuje także nad wprowadzeniem nowej segregacji odpadków na osiedlach domów jednorodzinnych. Teraz mieszkańcy mogą wrzucać szkło, makulaturę i opakowania plastikowe do zbiorczych pojemników ustawionych przy ulicach.

  - Od maja lub czerwca będziemy rozprowadzali foliowe worki w trzech kolorach, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać szkło, makulaturę i plastiki już w swoich domach - tłumaczy Koziorowicz. - Worki będą miały pojemność 50-10 litrów i będą wykonane z grubej folii, aby mogły być wielokrotnie używane przez słupszczan. Na razie nie wiemy jeszcze w jakich kolorach będą worki.

  Worek do segregacji będzie kosztował kilka złotych. Kupowanie ich będzie dobrowolne, a odbiór odpadków darmowy organizowany będzie raz na tydzień.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo