Słupsk > WORD i policja chcą zaradzić wypadkom drogowym

  Słupsk > WORD i policja chcą zaradzić wypadkom drogowym

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Po serii tragicznych wypadków słupska policja i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego łączą siły, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach w mieście. Dzisiaj podpisali porozumienie o współpracy.

  Słupski WORD i policja mają razem działać na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  - Ostatnie wypadki, w których zginęły aż cztery osoby pokazują, że trzeba uczyć jak bezpiecznie poruszać się po drogach - mówi insp. Krzysztof Zgłobicki, komendant policji w Słupsku. - cieszymy się, że specjaliści z wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego będą z nami ściśle współpracowali.

  Współpraca ma polegać na organizowaniu wspólnych szkoleń dla uczniów, dla kierowców i dla policjantów. Poza tym w mieście, w pobliżu niebezpiecznych miejsc na drodze, pojawią się banery przypominające o zachowaniu bezpieczeństwa. Nowością jest też, że samochody wyposażone w kamery, w których kursanci zdają egzaminy WORD, będą przez cały dzień monitorowały miasto. Właśnie podczas egzaminów. W przypadku nagrania wykroczenia, sprawa trafi na policję.

  - Nasze samochody są w ruchu od rana do późnego wieczora - mówi Zbigniew Wiczkowski, dyrektor WORD w Słupsku. - Kamery znajdują się z przodu i z tyłu i mogą wiele zobaczyć.

  W planie jest też organizowanie wspólnych festynów promujących bezpieczne poruszanie się po drogach. Przedsięwzięcia będzie w większości finansował WORD.

  Piotr Kawałek

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo