Słupsk > Związki zawodowe w MZK: podwyżki tak, prezes nie

  Słupsk > Związki zawodowe w MZK: podwyżki tak, prezes nie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Związki zawodowe w słupskim Miejskim Zakładzie Komunikacji doszły do porozumienia z zarządem, ale nie wycofały swojego wotum nieufności dla prezesa firmy.

  Spór między związkami a zarządem dotyczył podwyżek, a dokładnie - od jakiej kwoty powinien być liczony 12 procentowy wzrost płac w 2008 roku. Związkowcy chcieli od kwoty wyższej, a zarząd firmy od niższej.

  Spór między stronami osiągnął taki stopnień, że trzy na cztery organizacje związkowe działające w zakładzie złożyły na ręce prezydenta wotum nieufności wobec Januarego Senko, prezesa zarządu MZK.

  Według przedstawicieli związków z prezesem nie można się w żaden sposób dogadać. Związkowcy twierdzili, że w przypadku braku porozumienia gotowi są przeprowadzić szeroką akcję protestacyjną polegającą - początkowo - na masowym braniu kilkudniowym urlopów.

  Wczoraj związki zawarły porozumienia z zarządem, który uznał ich żądania co do wysokości podwyżek.

  - Jesteśmy zadowoleni z jego podpisania. Jednak w żaden sposób nie wycofujemy się z wotum nieufności dla prezesa - mówi Wiktor Usyk, szef "Solidarności" w słupskim MZK..

  Tymczasem na piątek zaplanowano spotkanie załogi MZK z prezydentem Słupska Maciejem Kobylińskim.

  Michał Kowalski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo