Słupsk > Plast-Box na razie poza strefą ekonomiczną

  Słupsk > Plast-Box na razie poza strefą ekonomiczną

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box - przynajmniej na razie - nie przeniesie działalności do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Redzikowie.

  Prace budowlane miały rozpocząć się już w marcu tego roku. Powodem decyzji jest brak wystarczających na ten cel funduszy. Firma wyemitowała dodatkowe akcje, za które planowała zebrać z giełdy ponad 40 mln zł. W rzeczywistości kwota ta jest prawie o połowę niższa i wynosi nieco ponad 22,5 mln zł.

  - Nie wystarcza ona na zrealizowanie wszystkich inwestycji. Zarząd podjął decyzję o realizowaniu inwestycji według przyjętych priorytetów, co wiąże się z koniecznością odłożenia realizacji inwestycji związanej z przeniesieniem zakładu do SSSE - czytamy w komunikacie firmy.

  Przenosiny do SSSE miały kosztować firmę 25 mln zł. Pieniądze, które udało się pozyskać z giełdy, firma zainwestuje na Ukrainie, gdzie wybuduje kolejną fabrykę.

  (wł)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo