Ustka > Marynarze gotowi do ślubowania

  Ustka > Marynarze gotowi do ślubowania

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  W Wielki Piątek, w przededniu świąt Wielkanocy, 461 młodych marynarzy z Centrum szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce złoży ślubowanie na sztandar jednostki.

  W trakcie ceremonii, rodzice marynarzy, osiągających najlepsze wyniki w szkoleniu podstawowym, zostaną wyróżnieni listami gratulacyjnymi, a ich synowie czterodniowymi urlopami. Wszyscy przysięgający wyjadą na swój pierwszy urlop, żeby w rodzinnym gronie spędzić Święta Wielkanocne.

  Przez kolejne tygodnie, marynarze przejdą specjalistyczne szkolenie w kilkunastu specjalnościach morskich i brzegowych m.in. z zakresu systemów łączności, mechaniki i artylerii okrętowej, nawigacji, obsługi urządzeń okrętowych, logistyki oraz rozpoznania i likwidacji skażeń. Po zdaniu egzaminów zasilą jednostki pływające i brzegowe Marynarki Wojennej od Gdyni, aż po Świnoujście.

  Zgodnie z ceremoniałem, przysięga wojskowa odbywa się w czasie uroczystego apelu, w obecności rodzin i dowódców.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo