Bytów > Urząd pracy przeszkoli pracujących

  Bytów > Urząd pracy przeszkoli pracujących

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie ma pieniądze na przekwalifikowanie osób pracujących, a nie tylko bezrobotnych jak do tej pory. To pierwsza taka oferta.

  - Nasz projekt dostał wsparcie w konkursie pilotażowym z Europejskiego Funduszu Społecznego. To niespełna dwieście tysięcy złotych. Za te pieniądze jesteśmy w stanie przeszkolić osiemdziesiąt pracujących osób. Warunek to ukończone czterdzieści pięć lat - mówi Janusz Wiczkowski, szef PUP w Bytowie.

  Na etapie tworzenia projektu urząd pracy kontaktował się już z lokalnymi firmami. Nadeszło od nich 57 zgłoszeń. Tyle osób na dzisiaj jest już więc zainteresowanych zmianą zawodu i zdobyciem nowych kwalifikacji.

  - Pozostałej grupy będziemy teraz szukać. W grę wchodzą różne zawody - oznajmia Wiczkowski.

  Jako, że szkolenia będą dotyczyć osób pracujących, muszą być zorganizowane po godzinach pracy i w wolne dni. Szkolący nie otrzymają żadnych dodatków, tak jak bezrobotni. Pierwsze kursy powinny ruszyć w kwietniu.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo