Kraj > Wyższa składka zdrowotna

  Kraj > Wyższa składka zdrowotna

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Chciałbym, żeby składka zdrowotna była podwyższona o jeden procent w 2010 r. - zapowiedział premier Donald Tusk, podczas "Białego szczytu". Dodał jednak, że nie zgodzi się na dopłaty do usług medycznych.

  Jak tłumaczył, nawet najdrobniejsze opłaty byłyby zbyt dotkliwe dla najuboższych, rodzin wielodzietnych i ludzi w wieku podeszłym.

  Wcześniej premier powiedział w TOK FM, że jest sceptyczny wobec wprowadzenia obowiązkowej odpłatności za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, nie wyklucza natomiast możliwości wprowadzenia tzw. opłat hotelowych za pobyt w szpitalu.

  Szef rządu przyznał, że zmiany miałyby też dotyczyć rolników. - Możliwa jest też racjonalizacja składki zdrowotnej w obrębie KRUS, choć wiem że musimy to uzgodnić z naszym koalicjantem - powiedział.

  Oprócz premiera Donalda Tuska w podsumowaniu "białego szczytu" biorą udział minister zdrowia Ewa Kopacz, przedstawiciele prezydenta i związków zawodowych. Efektem ma być dokument podsumowujący prace "białego szczytu" - m.in. dotyczące kwestii statutu Zakładów Opieki Zdrowotnej (ZOZ), finansowania służby zdrowia, ubezpieczeń zdrowotnych, koszyka świadczeń gwarantowanych oraz praw pacjentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo