Słupsk > Zatrzymani za wyłudzenia kredytów

  Słupsk > Zatrzymani za wyłudzenia kredytów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Policjanci z Sekcji Do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 5 osób podejrzanych o liczne wyłudzenia kredytów, pożyczek i usług telekomunikacyjnych.

  Dzięki kilkutygodniowej pracy słupscy policjanci rozbili grupę zajmująca się wyłudzeniami między innymi kredytów, pożyczek na podstawie sfałszowanych dokumentów. Zatrzymani na bazie legalnie działającej firmy z Piły fałszowali zaświadczenia o zatrudnieniu na podstawie, których były wyłudzane kredyty, pożyczki.

  Jak wstępnie ustalili policjanci osoby te wyłudziły kilkanaście kredytów, pożyczek i usług telekomunikacyjnych na zakup telefonów komórkowych na kwotę ponad 60 000 zł. Za uzyskane kredyty kupowali przede wszystkim telewizory LCD, które po zakupie sprzedawali. Wszyscy zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty.

  Wobec 26-letniego Patryka Z. z Dębnicy Kaszubskiej, 25-letniego Przemysława S., 37-letniej Alicji A. - oboje spod Słupska - i 38-letniego Jarosława H. ze Słupska Prokuratura Rejonowa w Słupsku zastosowała dozór policyjny. W stosunku do 20-letniego Damiana W. Policja wnioskowała o zastosowanie aresztu.

  Dzisiaj trwają dalsze ustalenia. Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

  Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo