GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Gdańsk > Powstał oddział kardiochirurgii dziecęcej

  Gdańsk > Powstał oddział kardiochirurgii dziecęcej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W Gdańsku powstał pierwszy na Pomorzu oddział kardiochirurgii dziecięcej. Dzieci z chorymi sercami nie będą już musiały szukać ratunku w innych częściach kraju.
  Oddział powstanie przy Klinice Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Akademii Medycznej w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku. Jego szefem został dr med. Ireneusz Haponiuk, doświadczony kardiochirurg z Centrum Zdrowia Dziecka.

  Nowoczesny i pachnący jeszcze farbą 6-łóżkowy oddział jest wyposażony w sześć stanowisk do monitorowania stanu dzieci po operacjach. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy w bardzo dobrych warunkach będą mogli czuwać przy dzieciach. Specjalnie dla nich zakupiono specjalne, rozkładane fotele oraz zbudowano kuchnię i łazienkę.

  Na razie oddział przeprowadza operacje tylko na "bijących sercach". Prawdopodobnie w połowie roku oddział zostanie także wyposażony w płuco-serce. W tym roku oddział podpisał kontrakt na przeprowadzenie stu operacji serca.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo