Kraj > Sejm za Traktatem Lizbońskim

  Kraj > Sejm za Traktatem Lizbońskim

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Sejm opowiedział się za ratyfikacją Traktatu z Lizbony. W dwóch głosowaniach posłowie zgodzili się na rządowe projekty uchwały towarzyszącej Traktatowi i ustawy umożliwiającej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu złożenie podpisu.
  Za przyjęciem uchwały towarzyszącej Traktatowi, zaproponowanej przez rząd, opowiedziało się 353 posłów, przeciw było 54, wstrzymało się 44.

  Przed drugim głosowaniem nad całością ustawy umożliwiającej prezydentowi ratyfikację Traktatu Lizbońskiego PiS wycofało poprawki do rządowego projektu. W głosowaniu nie było niespodzianki. Sejm przyjął ustawę przy 384 głosach "za", 56 "przeciw" i 12 wstrzymujących się.

  Wymagana do uchwalenia ustawy większość 2/3 głosów wynosiła 302.

  Jeszcze przed głosowaniem prezydent wycofał swój projekt ustawy o ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Projekt prezydencki miał na celu "zabezpieczenie" wynegocjowanej treści Traktatu Lizbońskiego. Ostatecznie - wyniku porozumienia między prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem - takie zapisy znalazły się w specjalnej uchwale Sejmu. Swoją poprawkę do rządowego projektu ustawy wycofało też PiS.

  W głosowaniu posłowie przyjęli ustawę ratyfikacyjną w wersji rządowej oraz uchwałę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (12)

  Wszystkie komentarze (12) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo