Uwaga > Stare dowody od dzisiaj nieważne

  Uwaga > Stare dowody od dzisiaj nieważne

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Nie załatwisz nic w urzędzie, nie dostaniesz kredytu, ani nie kupisz nic na raty. Takie konsekwencje czekają wszystkich tych, którzy do tej pory nie wymienili starych dowodów osobistych.

  Dziś zielone, książeczkowe dowody ostatecznie tracą ważność. Można je sobie zachować najwyżej na pamiątkę, bo jako dokument potwierdzający naszą tożsamość nie będą już uznawane.

  Tymczasem w całym województwie pomorskim starych dowodów nie wymieniło jeszcze blisko 30 tysięcy osób. To około 1 procent wszystkich mieszkańców.
  W naszym regionie większość mieszkańców na czas postarała się o wymianę dokumentu.

  Niemniej w Słupsku 250 osób nawet nie złożyło jeszcze wniosku. Z kolei ponad 400 osób nie odebrało nowego dokumentu. Podobnie jest w Ustce, gdzie 200 mieszkańców nie złożyło wniosku, a 240 nie odebrało jeszcze nowego dowodu.

  (man)
  Dołącz do wniosku
  Dwie aktualne fotografie - lewy półprofil z odsłoniętym uchem, wym. 35x45 mm, skrócony odpis aktu urodzenia lub aktu małżeństwa, potwierdzenie opłaty za wydanie nowego dowodu (30 zł), na żądanie urzędu również poświadczenie obywatelstwa polskiego. Wnioski składa się w urzędzie gminy właściwym dla miejsca stałego zameldowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  ktośś

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo