Bytów > Kurator chce odwołania dyrektora Kożyczkowskiego

  Bytów > Kurator chce odwołania dyrektora Kożyczkowskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zdzisław Szczudrowicz, pomorski kurator oświaty, wysłał do starosty bytowskiego pismo. Sugeruje w nim odwołanie ze stanowiska Stanisława Kożyczkowskiego, dyrektora miejscowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych.

  Pismo ma związek z samobójczą śmiercią 18-letniego Jarosława. - Dyrektor jest znakomitym organizatorem, dydaktykiem, ale to za mało. Nie stanął na wysokości zadania w obliczu tej tragedii - twierdzi kurator.

  Kurator nie chce mówić o szczegółach, ale wiadomo, że chodzi m.in. o niezapewnienie Jarosławowi pomocy psychologicznej po powrocie z wycieczki z Paryża, gdzie uczeń upił się, a koledzy nagrali film z nim w roli głównej.

  Inne zarzuty dotyczą braku właściwego nadzoru nad postępowaniem nauczycielek, które były z uczniami we Francji, i w końcu spóźnionych, i niewłaściwych kontaktów z rodzicami Jarosława.

  - Ocena kuratora jest dla mnie krzywdząca i powierzchowna. Kurator wyszedł z błędnych założeń. Nie zgadzam się z nią. Jak mogłem zapewnić opiekę psychologiczną, skoro uczeń nie dawał żadnych sygnałów, że coś jest nie tak
  - mówi dyrektor Kożyczkowski.

  Dariusz Glazik, naczelnik wydziału edukacji bytowskiego starostwa, informuje, że dyrektor dzisiaj, najpóźniej jutro, ma złożyć obszerne i szczegółowe wyjaśnienia sprawy.

  - Przyznam, że jest dużo niejasności, szczególnie z dnia, kiedy uczeń popełnił samobójstwo - oznajmia Glazik. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze powiatowe otrzymywały od dyrektora sprzeczne informacje w tej sprawie.

  Odwołać dyrektora ze stanowiska może zarząd powiatu. Decydujące znaczenie będą miały jego wyjaśnienia i wyniki prokuratorskiego śledztwa.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo