Zobacz
  jak powstawały rakiety

  TARCZA ANTYRAKIETOWA

  Rozwiń
  Słupsk > W dwie strony po Wojska Polskiego na stałe?

  Słupsk > W dwie strony po Wojska Polskiego na stałe?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zarząd Dróg Miejskich i Miejski Zakład Komunikacji zastanawiają się czy pozostawić na zawsze część rozwiązań wprowadzonych na czas objazdu ulicy Tuwima. Chodzi o organizację ruchu na ulicy Wojska Polskiego.

  Ruch dwukierunkowy na reprezentacyjnej ulicy miasta wzbudza dyskusje wśród zmotoryzowanych słupszczan.

  Z obecnego rozwiązania zadowoleni są zwłaszcza taksówkarze - My oszczędzamy czas, a nasi klienci pieniądze.
  Nie korkujemy też innych ulic - zauważa jeden z nich. Podobnego zdania są kierowcy miejskich autobusów linii 2 i 8, których czas przejazdu znacznie się skrócił, a dzięki ominięciu ruchliwej drogi krajowej poprawiła się także punktualność.

  Rzeczniczka MZK Joanna Szachnowska przyznaje, że dwupasmowa Wojska Polskiego przynosi sporo korzyści i pozostawienie tam niektórych linii byłoby całkiem niezłym pomysłem. W zachodniej Europie pasy wyłącznie dla pojazdów transportu publicznego są bardzo popularne.

  Są jednak i wady takiego rozwiązania. Kierowcy wyjeżdżający z alei na rondo mają do dyspozycji wyłącznie jeden pas jezdni i stoją w korku czekając na wyjazd na skrzyżowanie. Do tego nie mogą ominąć autobusów blokujących pas gdy zatrzymują się na przystanku.

  O tym, czy obecna organizacja ruchu na Wojska Polskiego zostanie na stałe zdecyduje Zarząd Dróg Miejskich. - Przyglądamy się efektom zmian. Decyzję podejmiemy na podstawie własnych badań i opinii przewoźników autobusowych. Liczymy też na głosy mieszkańców miasta - mówi inżynier ruchu Mirosław Myszk z ZDM.

  Michał Szymajda

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo