Czarna Dąbrówka > Centrum oblegane od pierwszego dnia

  Czarna Dąbrówka > Centrum oblegane od pierwszego dnia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce powstało internetowe centrum edukacyjno-oświatowe.

  Sprzęt za pięćdziesiąt tysięcy złotych kupiono dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego. - Z powiatu bytowskiego o granty ubiegały się cztery gminy. Tylko nam się udało - mówi Andrzej Rusiecki, komendant OSP w Czarnej Dąbrówce.

  Centrum powstało w dawnym biurze komendanta. - Oddałem je bez żalu - zapewnia Rusiecki.

  Pomieszczenie wyremontowali po godzinach sami strażacy, zresztą tak samo, jak i świetlicę w remizie. - Materiały dała gmina. Kilkanaście osób społecznie pracowało codziennie przez trzy miesiące - podkreśla Rusiecki.

  Centrum to pięć komputerów, laptop, projektor multimedialny, tablice. Jest oblegane od pierwszego dnia. - Z komputerów korzystają członkowie naszej młodzieżowej drużyny pożarniczej, inni młodzi ludzie, ale też i dorośli. Przymierzamy się teraz do stworzenia własnej strony internetowej - informuje komendant. W centrum pracują dwie osoby. Można z niego korzystać od piątku do poniedziałku w godz. 17-21, a w weekendy w godz. 12-22.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo