Ustka > Sepsa nie zagraża przedszkolakom

  Ustka > Sepsa nie zagraża przedszkolakom

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Rodzice dzieci z Przedszkola nr 3 mogą odetchnąć z ulgą. Badania słupskiego sanepidu wykluczyły zagrożenie sepsą w placówce.

  Po przeprowadzonych badaniach czteroletniego ustczanina, u którego lekarze podejrzewali sepsę, okazało się, że dziecko zachorowało na zapalenie opon mózgowych.

  - Szybkie podanie antybiotyków przez lekarzy spowodowało, że na szczęście nie doszło do zakażenia całego ciała - powiedziała nam Maria Szrubka, dyrektorka słupskiego sanepidu.

  Objawy typowe dla zakażenia sepsą u małego ustczanina zauważyli jego rodzice w Poniedziałek Wielkanocny. Dziecko trafiło natychmiast do słupskiego szpitala. Dzień później chorego malucha przewieziono na dziecięcy oddział zakaźny w gdańskim szpitalu.

  Sepsę powodują różne zarazki, nie ma więc szczepionki przeciwko tej chorobie. Są jednak szczepienia chroniące przed bakteriami, które najczęściej do sepsy prowadzą (między innymi pneumokoki oraz meningokoki).

  W zapobieganiu sepsie znaczenie mają też ruch na świeżym powietrzu i zdrowa dieta, a w sezonie przeziębień unikanie miejsc, gdzie zbiera się dużo ludzi.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo