Komunikacja > Do Wodnicy dojeżdża autobus

  Komunikacja > Do Wodnicy dojeżdża autobus

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mieszkańcom Wodnicy udało się wywalczyć autobus do Ustki. Od dzisiaj do ich wsi dojeżdżają wreszcie autobusy PKS.

  Autobusy kursują na trasie Wodnica-Osiedle Przewłoka pięć razy dziennie. Od rana do popołudnia. Dzięki temu, po trzech miesiącach mieszkańcy wsi nie są już odcięci od świata. Przez trzy ostatnie lata mieszkańcy Wodnicy dojeżdżali do Ustki autobusami, które dowoziły dzieci do szkół. Na początku tego roku zmienił się przewoźnik dowożący usteckich uczniów.
  Został ni słupski PKS, który stwierdził, że nie opłaca mu się przedłużać kursu do Wodnicy. Od tej chwili mieszkańcy Wodnicy musieli chodzić, np. po zakupy do Ustki pieszo. Pokonywali 5 kilometrów w jedna stronę. - Udało się wywalczyć zmianę tej decyzji - tłumaczy Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka. - W negocjacjach pomógł burmistrz Ustki.

  Przywrócenia autobusów dojeżdżających do Wodnicy domagało się 180 mieszkańców tej wsi, którzy podpisali się pod wnioskiem do władz gminy. - Nie wszyscy mamy samochody, a mieszka u nas wielu starszych ludzi, którzy muszą dotrzeć do lekarza lub do sklepu, a nie stać ich na inny dojazd niż autobusem - mówi Eulalia Kowalska, mieszkanka Wodnicy.

  Bilet jednorazowy z Wodnicy do Ustki kosztuje 2,40 zł. Przewoźnik stosuje ulgi ustawowe dotyczące m.in. niepełnosprawnych. Nie ma niestety biletów ulgowych dla emerytów i rencistów.

  (map)

  Jak jechać?
  Kursy na trasie Wodnica-Osiedle Przewłoka: godz. 8.05-8.24, godz. 9.55-10.14, godz. 13.45-14.04, godz. 14.35-14.54, godz. 16.30-16.49.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo