Pomoc > Pieniądze dla niepełnosprawnych

  Pomoc > Pieniądze dla niepełnosprawnych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ważna wiadomość dla niepełnosprawnych. Ruszył program PFRON - "PEGAZ 2003". To bezzwrotna pomoc finansowa, która pomoże likwidować bariery transportowe i komunikować się ze światem. Wnioski można składać do 16 maja.

  Pomoc przy zakupie sprzętu komputerowego udzielana jest osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Mogą się o nią starać osoby pełnoletnie w wieku aktywności zawodowej oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia, a niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych. Oferta dotyczy także uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy kolegiów, studentów z innymi przyczynami niepełnosprawności i itp., a także dzieci i młodzieży z ubytkiem słuchu.

  Z kolei pomoc przy zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym z dodatkowym wyposażeniem oraz pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego już wózka przyznana będzie dzieciom i młodzieży w wieku do lat 18 oraz osobom pełnoletnim, posiadającym znaczny stopień niepełnosprawności z przyczyn dysfunkcji jednej lub obu nóg z jednoczesną dysfunkcją jednej lub obu rąk.

  - Pomagamy w wypełnieniu wniosku. Do niego trzeba dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz udokumentować dochody z gospodarstwa domowego. Jeśli niepełnosprawna jest żona, dochodem jest jej renta, ale i zarobki męża. W przypadku mieszkającej z rodzicami dorosłej osoby, liczy się tylko jej dochód - mówi Anna Cichecka z Centrum Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Słupsku. - W zależności od dochodów osoba niepełnosprawna pokryje minimum 10 procent kosztów przy zakupie komputera, a jeden procent przy zakupie wózka. Po przyznaniu dofinansowania, sprzęt można wybrać w dowolnym sklepie. Płaci się odpowiednią procentowo kwotę.

  Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Słupsku, przy ul. Sienkiewicza 8, tel. 059 847 55 20; www.cidon.slupsk.pl, e-mail: cidon@neostrada.pl.

  Bogumiła Rzeczkowska

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo