Bytów > Będą pieniądze na projekt KaszebeByt II

  Bytów > Będą pieniądze na projekt KaszebeByt II

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Centrum Integracji Społecznej w Bytowie dostanie milion złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na realizację projektu KaszebeByt II. Właśnie zatwierdził go Zarząd Województwa Pomorskiego.

  - Dzięki tym pieniądzom mamy zapewnioną działalność do kwietnia przyszłego roku - cieszy się Jerzy Barzowski, kierownik CIS i autor projektu. Centrum otrzyma też 200 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

  Milion złotych pójdzie na organizację dwóch ośmiomiesięcznych kompleksowych szkoleń dla sześćdziesięciu osób z siedmiu gmin.
  - Pierwsza edycja rozpoczęła się już w styczniu tego roku dla trzydziestu osób. Liczyliśmy na dotację, dlatego realizowaliśmy program z pieniędzy pożyczonych od gmin - oznajmia Barzowski. Kursanci to osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawni, bezdomni, ludzie z problemem alkoholowym. Mają nauczyć się nie tylko zawodu, języka obcego, ale też uwierzyć w siebie. Kursy zawodowe to m.in. krawiectwo i pomoc kuchenna. Z pomocy CIS korzystają mieszkańcy gmin: Bytów, Czarna Dąbrówka, Lipnica, Borzytuchom, Studzienice, Tuchomie, Parchowo.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo