GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Kępice > Powstał nowy klub radnych

  Kępice > Powstał nowy klub radnych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aby mogli mieć swojego przedstawiciela w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta i Gminy Kępice, radni niezrzeszeni powołali nowy klub.

  Nowy klub nazywa się Nasza Wspólna Gmina. Tworzą go Paweł Lisowski (przewodniczący), Eugeniusz Kluk, Zenon Słomski, Krzysztof Bińczak i Waldemar Tylski. To już drugi klub radnych w kępickim samorządzie. Pierwszy utworzyli radni wywodzący się z komitetu wyborczego burmistrza Piotra Mazura.
  - Uznaliśmy, że musimy utworzyć klub, to tylko wtedy nasz przedstawiciel będzie musiał obligatoryjnie wejść do komisji rewizyjnej, którą obecnie tworzą jedynie radni związani z burmistrzem - mówi Lisowski.

  Szef klubu zapowiada, że nie będzie tworzył twardej opozycji do burmistrza. - Jeśli proponowane przez niego uchwały będą dobre dla gminy, będziemy je popierać, ale nie ukrywamy, że mamy odmienne poglądy co do wysokości lokalnych podatków i wydatków na inwestycje - tłumaczy Lisowski.

  Radni z nowego klubu uważają, że podatki są zbyt wysokie, a inwestycje nie zawsze dotyczą przedsięwzięć, które w przyszłości okażą się dla gminy pożyteczne. Nie ukrywają, że nowy klub może być zaczątkiem komitetu wyborczego w przyszłych wyborach samorządowych w mieście.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo