Słupsk > Teatr "Tęcza" gra w Afryce

  Słupsk > Teatr "Tęcza" gra w Afryce

  Fot. Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aktorki z "Tęczy" w "Metamorfozach".

  Aktorki z "Tęczy" w "Metamorfozach". ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Aktorki z "Tęczy" w "Metamorfozach".

  Aktorki z "Tęczy" w "Metamorfozach". ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Słupski teatr lalki "Tęcza", jako jeden z dwóch teatrów, reprezentuje Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatru Młodego Widza, który od wczoraj trwa w Tazie w Maroku.

  Aktorzy dwukrotnie zaprezentują tam spektakl pt. "Metamorfozy" w reżyserii Krzysztofa Raua. Wybór jest nieprzypadkowy, w przedstawieniu tym nie pada ani jedno słowo, aktorzy opowiadają akcję używając jedynie kawałków białego płótna. "Metamorfozy" były już ciepło przyjmowane na międzynarodowych festiwalach teatralnych w Iranie i Turcji. Jednak to nie pierwszy wyjazd słupskich aktorów w tym miesiącu. Kilka dni temu zespół wrócił z Budapesztu na Węgrzech, gdzie dla tamtejszej Polonii zagrał przedstawienie pod tytułem "Gabinet Wróżek".

  - Do tego wyjazdu doszło dość przypadkowo - mówi Sabina Michalska z "Tęczy".
  - Na grudniowej premierze była pracownica polskiej ambasady. Przedstawienie tak jej się spodobało, że zaprosiła nas do siebie.

  (dmk)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo