Kraj > Banki oszukują klientów

  Kraj > Banki oszukują klientów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Realne oprocentowanie jest najczęściej niższe niż podają banki w reklamach. Bo próżno szukać w reklamach lokat bankowych przypomnienia, że zyski z nich podlegają podatkowi w wysokości 19 proc.

  Depozyty (w tym lokaty) stanowią prawie 40 proc. oszczędności Polaków. W walce o pieniądze klienta reklamy banków atakują informacjami o stopie zwrotu, zapominając poinformować konsumentów, że stopa ta winna być pomniejszona o podatek od zysków z oszczędności i o innych niuansach dotyczących oferty. Dlatego Komisja Nadzoru Finansowego na bieżąco bada reklamy produktów bankowych. Są efekty - upomnienie w połowie marca otrzymały trzy banki.

  - Nie wymienialiśmy ich z nazwy celowo. Potraktowaliśmy to jako upomnienie - mówi Katarzyna Biela z KNF. - Ale bank powinien informować o rzeczywistym oprocentowaniu.

  Tymczasem jeżeli klient podpisze umowę na utworzenie lokaty oprocentowanej na 6 proc. w skali roku, to rzeczywiste oprocentowanie wyniesie 4,86 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo