Słupsk > Kardiologia i nefrologia uratowane

  Słupsk > Kardiologia i nefrologia uratowane

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dwie poradnie dla dzieci: kardiologiczna i nefrologiczna będą jednak czynne. To dobra wiadomość dla setek rodziców, którzy leczą w nich swoje pociechy.

  Poradnia nefrologiczna została zamknięta w styczniu wraz z dwiema innymi: diabetologiczną dla dzieci i endokrynologiczną dla dzieci. Wtedy dyrektor słupskiego szpitala Ryszard Stus, mówił że to z powodu braku specjalistów. Podobnie miało się stać z poradnia kardiologiczną dla dzieci, która miała działać jedynie do końca kwietnia. Na szczęście udało się uniknąć zamknięcia tej poradni. Zarówno nefrologiczna, jak i kardiologiczna zostały uratowane.

  - Dyrektor wystąpił o zakontraktowanie tych poradni i przeszedł procedury konkursowe. Najwidoczniej spełnił wszystkie wymagania - mówi Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku. W poradniach tych pacjentów będą przyjmować ci sami lekarze, co dotychczas.

  (mag)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo