Bytów > Boiska przy szkołach, ale dla wszystkich

  Bytów > Boiska przy szkołach, ale dla wszystkich

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jest szansa, że przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytowie i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku powstaną nowe boiska ze sztuczną trawą.

  - Minister Sportu i Turystyki ogłosił konkurs na granty w ramach programu "Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży". Można dotrzymać wsparcie do 50 procent wartości inwestycji. Wydział Rozwoju Gospodarczego starostwa złoży dwa wnioski - mówi Dariusz Glazik, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Bytowie.

  Powiat w swoim budżecie musi zabezpieczyć około 200 tysięcy złotych. - Te pieniądze znajdziemy w tzw. wolnych środkach z ubiegłego roku - oznajmia Krzysztof Sławski, wicestarosta bytowski. Boiska ze sztuczną trawą mają zastąpić boiska asfaltowe. Nie będą służyły tylko uczniom, a wszystkim chętnym. To warunek otrzymania wsparcia. Wymiary boiska w Miastku to 22 na 44 metry, a w Bytowie 25 na 51 metrów. Jeśli powiat otrzyma granty, boiska powstaną do końca tego roku.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo