Kraj > Bezrobocie spada

  Kraj > Bezrobocie spada

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Bezrobocie w marcu 2008 roku spadło do 11,1 proc., podczas gdy w lutym wynosiło 11,5 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS).

  Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w końcu marca 2008 roku 1 mln 702,2 tys. osób. Oznacza to, że była niższa niż przed miesiącem o 76,4 tys. osób (czyli o 4,3 proc.). W ujęciu rocznym liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 530,3 tys. osób.

  "Spadek bezrobocia był efektem podjęcia pracy przez bezrobotnych, często dzięki aktywizacji w ramach prac społecznie użytecznych, staży, szkoleń i przygotowania zawodowego w miejscu pracy oraz prac interwencyjnych i robót publicznych" - skomentował GUS.

  Zmniejszyła się liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych. Wzrosła natomiast liczba osób wyrejestrowanych z ewidencji urzędów pracy.

  Najwyższa stopa bezrobocia utrzymywała się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim (18,4 proc.), zachodniopomorskim (16 proc.), kujawsko-pomorskim (15 proc.) oraz świętokrzyskim (14,7 proc.).

  Najniższym bezrobociem charakteryzowały się województwa: wielkopolskie (7,5 proc.), małopolskie (8,6 proc.), śląskie (8,7 proc.) oraz mazowieckie (8,9 proc.).

  Do urzędów pracy zgłosiło się w marcu 161,6 tys. osób poszukujących zatrudnienia. Wśród bezrobotnych nowo zarejestrowanych 134,3 tys. osób, czyli 83,1 proc., stanowiły osoby rejestrujące się po raz kolejny.

  W marcu 2008 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 106,1 tys. ofert pracy. 67 zakładów pracy zadeklarowało, że zwolnieni w najbliższym czasie 7 tys. pracowników.

  źródło: gazeta.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo