Region > Nagrodzono samorządy przyjazne oświacie

  Region > Nagrodzono samorządy przyjazne oświacie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupsk, Lębork, Miastko oraz gmina Rzeczenica z regionu słupskiego znalazły się wśród laureatów IV edycji konkursu "Samorząd przyjazny oświacie". Słupsk i Lębork otrzymały to wyróżnienie już po raz drugi.

  Organizatorem konkursu była Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Regionu Gdańskiego we współpracy z Sejmikiem Województwa Pomorskiego i Pomorskim Kuratorium Oświaty.

  Zdobywcami honorowych statuetek zostało w sumie 16 jednostek samorządu terytorialnego.
  Wśród miast na prawach powiatu nagrodzono: Gdynię (po raz czwarty) i Słupsk (2), w kategorii miast: Kościerzynę (3), Lębork (2), Rumia (3), Tczew, w kategorii miast i gmin: Kartuzy, Miastko, Nowy Dwór Gdański (2), wśród gmin wiejskich: Krokową, Lubichowo, Pszczółki, Rzecznicę, a wśród powiatów: chojnicki, kwidzyński i malborski.

  - W opinii członków Kapituły Konkursu "Ankiety" w udokumentowany sposób pokazują, jak wiele dobrego dzieje się w sprawach oświatowych, jak potrzebna jest szersza refleksja i pomoc samorządom w tym zakresie - mówi Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji oraz Kapituły Konkursu.

  Jak się dowiedzieliśmy, Słupsk nagrodzono za wzrost środków własnych na oświatę i dodatki płacowe, dużą liczbę stypendiów i środków na dożywanie, wysoki procent dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym, dużą liczbę pedagogów i bogatą ofertę dodatkową - 15 programów edukacyjnych.

  Z kolei w Lęborku doceniono wzrost środków własnych na oświatę, stosunkowo dużą liczba uczniów otrzymujących stypendia szkolne, szeroki program dożywiania, bogatą ofertę dla przedszkolaków, a także zajęć pozalekcyjnych oraz feryjnych i dobrą współpracę ze związkami zawodowymi.

  W Miastku zauważono stosunkowo znaczące środki własne przeznaczane na oświatę, wzrost liczby stypendiów, niewysoką średnią uczniów w klasach i wzrost dodatków płacowych.

  Natomiast Rzecznica uzyskała wyróżnienie za: stosunkową niedużą liczbę uczniów w klasach, wzrost środków własnych przeznaczanych na oświatę i wzrastającą liczbę zajęć dodatkowych.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo