Telewizja > TVN zostanie ukarane za program Kuby...

  Telewizja > TVN zostanie ukarane za program Kuby Wojewódzkiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jolanta Szczypińska, słupska posłanka PiS może mieć satysfakcję. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała bowiem o ukaraniu TVN-u za emisję programu "Kuba Wojewódzki", w którym gość Kuby Wojewódzkiego rysownik Marek Raczkowski przeprowadził happening, wtykając małe flagi Polski w psie odchody.

  Jak już informowaliśmy, poseł Szczypińska w oświadczeniu wygłoszonym w parlamencie domagała się przykładnego ukarania telewizji TVN za publiczne bezczeszczenie flagi narodowej.
  Chciała także, aby stacja zaprzestała rozpowszechniania tego programu w internecie. TVN nie zareagował na te żądania, bo przekonuje, że nie złamał prawa, gdyż celem programu nie było znieważanie flagi narodowej, ale prowokacja artystyczna, która miała zwrócić uwagę na stan ulic w Polsce.

  Za to sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która - jak poinformował Pressserwis - zamierza ukarać TVN.
  - Poprzednio za program Kuby Wojewódzkiego stacja, wówczas był to Polsat, zapłaciła pół miliona złotych. Poprzeczka jest więc ustawiona wysoko - mówi Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, ale nie precyzuje, jakiej wysokości wyznaczy karę.

  Polsat został ukarany za talk-show"Kuba Wojewódzki" w marcu 2006 roku, bo goszcząca w nim Kazimiera Szczuka przedrzeźniała niepełnosprawną spikerkę Radia Maryja Madzię Buczek (Szczuka zapewniała później, że nie wiedziała, iż jest ona niepełnosprawna).

  - Nie zgadzamy się z tą decyzją, będziemy się od niej odwoływać, a jeśli zajdzie taka potrzeba, spotkamy się z Krajową Radą w sądzie - zapowiada tymczasem Karol Smoląg, rzecznik TVN-u.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo