Kraj > Abonament RTV będzie zlikwidowany - "decyzja już...

  Kraj > Abonament RTV będzie zlikwidowany - "decyzja już zapadła"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powtórzył, że Platforma zlikwiduje od 1 stycznia 2009 r. abonament radiowo-telewizyjny. To odpowiedź na apel szefów TVP, Polsatu i TVN o zachowanie systemu abonamentowego, ale zmodyfikowanego tak, by widzowie mogli go odliczać od podatku.

  - Decyzja w tej sprawie zapadła. W tej chwili znosimy abonament dla emerytów i rencistów. Z dniem 1 stycznia 2009 r.
  zniknie w całości abonament, który jest dzisiaj kompletną fikcją. Płaci go zaledwie 40 proc. posiadaczy odbiorników radiowo-telewizyjnych. Z tą fikcją trzeba raz na zawsze skończyć - powiedział Chlebowski na konferencji prasowej w Sejmie.

  Sejm przesłał w środę do komisji projekt nowelizacji ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym, rozszerzający katalog osób zwolnionych z tych opłat na wszystkich emerytów i rencistów. Prezes Zarządu TVP S.A. Andrzej Urbański, przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat SA Zygmunt Solorz-Żak i prezes Zarządu TVN SA Piotr Walter skierowali w sprawie abonamentu pismo do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Poprosili w nim Komorowskiego o spotkanie, poświęcone głównym problemom rozwoju rynku telewizyjnego w Polsce.

  Komorowski zapowiedział w piątek, że w przyszłym tygodniu zaprosi do siebie szefów TVP, Polsatu i TVN, którzy chcą z nim rozmawiać o rozwoju rynku telewizyjnego i zachowaniu abonamentu.

  Komorowski ocenił w radiowych "Sygnałach Dnia", że jest pytanie, "jak ma się zachować marszałek Sejmu, kiedy wielki kapitał, wielki interes, wielki biznes deklaruje jakieś zainteresowanie (tą) kwestią".

  - Z całym szacunkiem dla panów przyjmę ich, bo to oni występują (o spotkanie), ale będę chciał potraktować jak każdą inną inicjatywę. To znaczy przypomnę, że prawo do inicjatywy ustawodawczej mają posłowie, nie firmy zewnętrzne, nie biznes. Trzeba więc pozyskać posłów, którzy by chcieli mieć podobny punkt widzenia - powiedział marszałek Sejmu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo