Kraj > Telewizja publiczna bez Euro 2008

  Kraj > Telewizja publiczna bez Euro 2008

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kibice, zdani wyłącznie na Telewizję Polską, nie obejrzą żadnego meczu rozgrywanego podczas EURO 2008.
  Chyba, że do czerwca zostaną abonentami kablówki lub platformy cyfrowej, albo TVP dogada się z Polsatem Cyfrowym w sprawie zakupu sublicencji na pokazywanie meczów. A na to się nie zanosi.

  Pan Marian jest zagorzałym kibicem piłkarskim. - Tak się ucieszyłem, że nasza reprezentacja, po raz pierwszy w historii, zagra w finałach EURO 2008. Niestety, jestem emerytem i nie stać mnie na wyjazd do Austrii czy Szwajcarii, by tam dopingować naszych chłopaków.
  Zresztą bilety było bardzo trudno zdobyć. Nie mam też pieniędzy, by zostać abonentem kablówki czy platformy cyfrowej. Oglądam wyłącznie TVP. Sumiennie opłacam abonament, bo jeszcze mam taki obowiązek. Czuję się oszukany przez Telewizję Polską, która nie pokaże ani jednego meczu z turnieju. To skandal! - oburza się nasz Czytelnik.
  Do końca czerwca bez opłat

  W podobnej sytuacji są miliony Polaków. EURO 2008 będzie dostępne na żywo z satelity wyłącznie w Cyfrowym Polsacie. Wszystkie mecze będą transmitowane tylko na kanale Polsat Sport Extra (jest dostępny w pakietach Relax Mix, Relax Mix+HBO oraz Super Film). Z kolei rozgrywki w wysokiej rozdzielczości - HD - będzie można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport HD. - Do końca czerwca tego roku Polsat Sport HD będzie dostępny dla abonentów naszej platformy bez dodatkowych opłat - zapewnia Olga Zomer z działu public relations Cyfrowego Polsatu.
  Z kolei Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Telewizji Polsat, mówi, że mecz otwarcia, mecze polskiej reprezentacji oraz finał będą emitowane na antenie otwartego Polsatu.

  Gotowi do rozmów

  Dlaczego nie będzie ich można obejrzeć w publicznej telewizji? To pytanie chcieliśmy zadać Anecie Wronie, rzeczniczce TVP. W biurze prasowym nadawcy poproszono nas o przesłanie pytań mailem. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W końcu zostaliśmy odesłani na stronę internetową nadawcy.

  Tam w specjalnym komunikacie czytamy: "Zarząd Telewizji Polskiej SA jest gotowy do dalszych rozmów z telewizją Polsat na temat zakupu sublicencji na pokazywanie meczów turnieju EURO 2008, jednak z poszanowaniem zasad partnerstwa i interesu obu stron, a w szczególności z zachowaniem proporcji między zakresem i wartością nabywanych praw a wydatkowaną na nie kwotą pieniędzy. Jako nadawca publiczny jesteśmy zobligowani do racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi mając na uwadze zarówno interes polskich widzów, jak i dobro Spółki. Telewizja Polska oczekuje, że telewizja Polsat kierując się troską o piłkarskich kibiców nie będzie utrudniała wznowienia negocjacji".

  Dla nich sportowe emocje

  Czy abonenci kablówek i innych platform cyfrowych obejrzą mecze rozgrywane podczas EURO 2008? Abonenci UPC, którzy korzystają z pakietu pełnego, będą mieli taką możliwość.

  Paulina Kamyk, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami Multimedia Polska, zapewnia: - Nasi abonenci będą mogli zobaczyć wszystkie mecze EURO w programach Polsat Sport i Polsat Sport Extra, które są w naszej ofercie.
  Na sportowe emocje podczas EURO 2008 mogą się również szykować abonenci Cyfry+. Oni także obejrzą wszystkie spotkania rozgrywane na stadionach w Austrii i Szwajcarii.

  pomorska.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo