Region > Odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca...

  Region > Odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca Kwakowo 2008

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zwycięski zespół Trans.

  Zwycięski zespół Trans. ©Fot. Kamil Nagórek

  Wokaliści i tancerze zjechali do Kobylnicy na Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca Kwakowo 2008 z całej Polski.
  Zwycięski zespół Trans.

  Zwycięski zespół Trans. ©Fot. Kamil Nagórek

  Iga Kreft, 13-letnia wokalistka z Gniewina koło Gdańska oraz zespół taneczny Trans z Międzyrzecza podbiły w weekend serca publiczności i jury w czasie ogólnopolskiego festiwalu w Kobylnicy.

  Wokaliści i tancerze zjechali do Kobylnicy na Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca Kwakowo 2008 z całej Polski. Przez dwa dni halę sportowo-widowiskową Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy wypełniał śpiew i taniec.
  Publiczność mogła oglądać ponad tysiąc młodych artystów, którzy prezentowali piosenki indywidualnie, w duetach i zespołach wokalnych. Z kolei tancerze pokazali się m.in w tańcach współczesnych, miniaturach tanecznych, disco dance i hip-hopie.

  - Jestem pod wrażeniem całego festiwalu - mówi Jan Kwiatkowski, sędzia Polskiej Federacji Tańca. - Był nie tylko doskonale zorganizowany, ale był przeglądem dorobku artystycznego młodych ludzi z różnych części kraju.
  Sędziowie chwalili szczególnie zdobywców Grand Prix: wokalistkę Igę Kreft z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gniewinie oraz zespół taneczny Trans z Międzyrzeczkiego Domu Kultury koło Gorza Wielkopolskiego. Ich występy wzbudzały aplauz licznie zebranej publiczności.

  Duże wrażenie wywarła także Milena Jażdżewska z Domu Kultury w Sławnie, której jury wróży wielką karierę wokalną.

  Sebastian Chancewicz, główny organizator imprezy zapowiada, że w przyszłym roku festiwal będzie trwał trzy dni i zakończy się koncertem laureatów. Uczestnicy festiwalu już zapowiedzieli, że za rok znowu przyjadą do Kobylnicy.

  Pełną listę nagrodzonych we wszystkich kategoriach wiekowych można znaleźć na stronie internetowej: www.festiwal-kwakowo.bloog.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo