Pomorze > Osiem lat więzienia za zabójstwo męża

  Pomorze > Osiem lat więzienia za zabójstwo męża

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał 33 -letnią mieszkankę Skibna na 8 lat więzienia. Ewa P. została uznana winną tego, że w lipcu zeszłego roku śmiertelnie raniła kuchennym nożem swojego męża. Tło tego zdarzenia było takie, jak wielu tego typu rodzinnych tragedii. Krzysztof P., mąż Ewy P. przyszedł do domu pijany. Wszczął awanturę, szarpał żonę. Gdy pociągnął ją mocno za włosy, spadły jej okulary. Schylając się po nie, chwyciła leżący na kuchennej szafce nóż.
  Machnęła ostrzem i zraniła męża w brodę. Wtedy ten, rozjuszony atakiem, rzucił się na nią. Ewa P. mówi, że nie wie, jak ostrze wbiło się w jego klatkę piersiową na 10 cm w głąb ciała, powodując śmiertelną ranę tętnicy.

  Sąd nie przyjął wersji, by kobieta działała w obronie koniecznej lub w afekcie. Te drugą możliwość odrzucili biegli psychiatrzy i psycholog. Ta pierwsza też wydawała się mało prawdopodobna, zważywszy na to, że Ewa P. nie jedną awanturę już przeżył i do tamtego feralnego wieczora potrafiła radzić sobie w takich sytuacjach. Poza tym jej mąż miał złamaną, unieruchomioną gipsem rękę i z tego powodu Ewa P. mogła, nie zabijając, odeprzeć jego fizyczny atak. Ale, co zostało podkreślone w uzasadnieniu, karząc Ewę P. sąd wziął pod uwagę szereg okoliczności łagodzących, m. in. to, że kobieta po zdarzeniu próbowała ratować męża, reanimowała go, wezwała karetkę pogotowia i żałowała tego co zrobiła.

  Nie bez znaczenia było także tło tej tragedii - w małżeństwie P. od dawna dochodziło do konfliktów, Krzysztof P. pił, wszczynał kłótnie, między małżonkami dochodziło do rękoczynów. Ewa P. nie będzie wnosiła apelacji. - Sąd uwzględnił wszystkie okoliczności przemawiające na jej korzyść i dlatego wyrok oceniamy jako słuszny - powiedział mec. Michał Płocica, jej obrońca.

  (zas)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo