Pomorze > Polskie matki zapłacą za porody w Niemczech

  Pomorze > Polskie matki zapłacą za porody w Niemczech

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Blisko 100 kobiet, które rodziły w Niemczech, może być wkrótce przesłuchanych przez szczecińską prokuraturę. NFZ twierdzi, że próbowano wyłudzić pieniądze.

  Chodzi o porody Polek w Schwedt. Niemiecki szpital domaga się, by zapłacił za nie Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Fundusz uważa, że zabiegi nie były nagłe, ale planowe. Polki, które rodziły w Niemczech, powinny więc pokryć je z własnej kieszeni. W Niemczech kosztuje to nawet 2 tys. euro.

  Za planowe porody NFZ płaci szpitalom w Polsce. W naszym kraju jest to tańsze (ok. 1100 zł).

  Według szacunków NFZ, za zagraniczne porody Polek w latach 2005-2007, trzeba by zapłacić nawet milion euro. Zdaniem funduszu, niemiecki szpital świadomie kusił Polki. Panie, które pojechały rodzić do Niemiec, mogły się zaś dopuścić wyłudzenia pieniędzy i poświadczenia nieprawdy. W szpitalu każda z nich podpisywała oświadczenie, że do porodu doszło nagle.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo