Oświata > Dziś ropoczynają się w szkołach egzaminy maturalne...

  Oświata > Dziś ropoczynają się w szkołach egzaminy maturalne

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  2284 uczniów ostatnich klas słupskich szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie dziś egzamin maturalny.

  Na początek egzamin pisemny z języka polskiego. Mamy nadzieję, ze słupscy maturzyści przerobili wszystkie lektury. Matura pisemna z języka polskiego rozpoczyna się we wszystkich szkołach dziś o godz. 9. To jedyny przedmiot, który muszą zdawać wszyscy maturzyści (pozostałe przedmioty są do wyboru).

  Przez 170 minut uczniowie będą pisać egzamin na poziomie podstawowym. O godz. 14, uczniowie, którzy chcą zdobyć najwyższe noty przystąpią do poziomu rozszerzonego. Egzamin potowa 180 minut.

  Z powodu długiego weekendu słupskie szkoły przygotowywały się do przeprowadzenia egzaminu już w środę 30 kwietnia. - Ustawiliśmy krzesła i stoły na dwóch salach gimnastycznych - mówi Alicja Talewska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku. - W tym roku mamy 89 maturzystów. Aż 20 z nich to uczniowie, którzy zdawali maturę w ubiegłych latach, ale uzyskali zbyt słabe noty i chcą je teraz podwyższyć.

  Aby zminimalizować niebezpieczeństwo przecieków pytań maturalnych testy docierają do szkół dopiero w dniu egzaminu między godziną 5 a 7, dostarczone przez kuriera. Dyrektorzy szkół muszą dyżurować w swoich placówkach już od godziny 5 rano.

  Maturzyści zakończyli rok szkolny w piątek 25 kwietnia i od tego czasu mogli poświęcić się tylko nauce. Egzaminy maturalne potrwają do końca maja. Jutro egzamin z języka angielskiego.

  Marcin Prusak

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo