Irak > Nasi żołnierze złapali terrorystów

  Irak > Nasi żołnierze złapali terrorystów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Żołnierze 12 DZ, wchodzący w skład Grupy Bojowej Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe w Iraku, dziś w nocy w miejscowości Al Diwaniyah schwytali dwóch groźnych terrorystów.

  Terroryści znajdowali się na wykazie szczególnie groźnych przestępców i byli intensywnie poszukiwani przez siły koalicyjne.

  - Bandyci podejrzani o ataki, m.in. na polskich żołnierzy zostali pojmani podczas akcji typu "Cordon & Search" - mówi ppłk Janusz Górski z Wydziału Prasowo - Informacyjnego WDCP. - Zatrzymani to dwaj bracia - mieszkańcy Diwaniji, którzy w ostatnim okresie ukrywali się poza rejonem działania operacyjnego naszej dywizji.

  Terrorystom przedstawiono zarzuty organizowania i udziału w akcjach terrorystycznych przeciwko siłom koalicyjnym oraz Irackim Siłom Bezpieczeństwa.

  - Ich działalność łączona jest z ubiegłorocznymi ostrzałami Bazy Echo, atakiem na posterunek sił WD CP w centrum Ad Diwaniyah oraz irackie wojsko i policję, a także podkładanie ładunków wybuchowych typu IED - dodaje ppłk Górski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo