Pomorskie > Zagrodzili drogę kłodą i zażądali opłaty za...

  Pomorskie > Zagrodzili drogę kłodą i zażądali opłaty za wyjazd z gminy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Policjanci z komisariatu w Prabutach zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy wpadli na pomysł żeby ściągać opłaty za wyjazd z terenu gminy. Zagrodzili drogę drewnianą kłodą i czekali na pierwszą ofiarę. Kierowca zatrzymanego auta zdołał uciec. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury.

  W niedzielę po północy w gminie Prabuty czterech mężczyzn w wieku od 16 do 19 lat wymyśliło, że będą pobierać opłatę za wyjazd z terenu gminy.
  Na drodze pomiędzy miejscowościami Pólko, a Bałoszyce położyli drewnianą kłodę i czekali. Kilka minut później przed przeszkodą zatrzymał się kierowca opla astry. Jeden ze sprawców podszedł do samochodu i zażądał 20 zł. "za opuszczenie jego gminy". Kierowca stanowczo odmówił więc cała czwórka zaczęła okładać go pięściami. Napastnicy próbowali wyciągnąć go z opla, ale mężczyzna wyrwał się i zdołał odjechać.

  Wczoraj policjanci z komisariatu w Prabutach zatrzymali czterech sprawców. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy wsi Pólko. Odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Jeden z nich jako osoba nieletnia stanie przed sadem rodzinnym. Pozostała trójka przebywa w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury.

  Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo