Pomorze > Ustalono przyczynę potężnej awarii prądu

  Pomorze > Ustalono przyczynę potężnej awarii prądu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przyczyną potężnej awarii prądu w Szczecinie i okolicach mogła być zła pogoda. Tak wynika z raportu przygotowanego dla operatora - spółki ENEA przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Gdyni. Dane te mogą być pomocne przy ewentualnych procesach odszkodowawczych.

  8 kwietnia przez kilkanaście godzin w większości Szczecina zabrakło prądu. Zdaniem ENEi awarię spowodowały obfite opady śniegu, które spowodowały zerwanie się linii energetycznej. Taka przyczyna zwalniałaby operatora od odpowiedzialności.

  Rzecznik ENEi Paweł Oboda powiedział, że do wczoraj do operatora dotarło 79 wniosków o odszkodowanie, zarówno od klientów indywidualnych jak i firm.
  REKLAMA Czytaj dalej

  Urząd Regulacji Energetyki zażądał od ENEi i Polskich Sieci Energetycznych danych dotyczących stanu sieci przesyłowych. Gdyby okazało się, że awarię spowodował ich zły stan techniczny, wtedy odpowiedzialność mogłaby spaść na operatorów.

  źródło informacji: onet.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo