Ustka > Gimnazjaliści zbierają na radiowęzeł

  Ustka > Gimnazjaliści zbierają na radiowęzeł

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Usteccy gimnazjaliści zbierają pieniądze na radiowęzeł w szkole. Sprzedają ciasta, kartki świąteczne, organizują płatne dyskoteki i gazetkę szkolną. Wszystko po to, by móc słuchać muzyki na przerwach.

  W usteckim gimnazjum uczy się około 700 dzieci. Istniejący obecnie radiowęzeł obejmuje tylko część szkoły. Dlatego szkoła stara się, żeby zamontować głośniki we wszystkich częściach szkoły. - Na zakup sprzętu nagłośnieniowego potrzeba 3 tysięcy złotych, a na zamontowanie całego radiowęzła w szkole nawet 7-8 tysięcy złotych - tłumaczy Elżbieta Mey-Wysocka, dyrektorka usteckiego gimnazjum.

  Na zakup radiowęzła szkoła szuka sponsorów, ale uczniowie sami włączyli się w zbieranie pieniędzy. Na razie udało się im zdobyć 1500 zł. Pieniądze zebrali ze sprzedaży szkolnej gazetki, za którą rodzice płacą "co łaska". Dzieci organizują tez płatne dyskoteki, aukcje kartek pocztowych przed świętami i kiermasz ciast w trakcie Dni Otwartych szkoły. Uczniowie chętnie włączyli się w zbieranie pieniędzy, bo po zamontowaniu nowego radiowęzła będą mogli słuchać muzyki na przerwach i sami będą obsługiwali sprzęt nagłośnieniowy.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo