Polityka > Prezydenci USA i Polski rozmawiali o tarczy

  Polityka > Prezydenci USA i Polski rozmawiali o tarczy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wczoraj wieczorem w Jerozolimie prezydent Lech Kaczyński spotkał się z George'm Bushem.

  Spotkanie trwało ok. 20 minut. Prezydenci rozmawiali o planach amerykańskiej tarczy antyrakietowej i sytuacji w Gruzji

  W trakcie rozmowy dołączyła do niej amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice, a także prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili

  Prezydent poinformował, że przekazał George'owi Bushowi swoją ocenę obecnej sytuacji w Gruzji i wpływu tego, co się teraz w tym kraju dzieje, na sytuację w Azji Środkowej, a także globalnie.

  W rozmowie poruszono też kwestie budowy w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Prezydent Kaczyński powiedział, że była mowa o pakiecie propozycji.

  Pytany o to czy padły jakieś konkrety dotyczące tarczy Lech Kaczyński poinformował, że "pewne konkrety organizacyjne już zapadły", co w najbliższym czasie się okaże.

  Nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta wiadomo, że Amerykanie rozumieją stanowisko Polski, jej twarde warunki i wiedzą, że "Polska ma swoją cenę" za ewentualną instalację w naszym kraju tarczy.

  Według dotychczasowych informacji, przekazywanych przez przedstawicieli polskiego MSZ, strona amerykańska zadeklarowała, że do końca kadencji prezydenta George'a Busha, czyli końca 2008 r., zostanie przedstawiony konkretny i wymierny pakiet propozycji w zakresie wsparcia dla polskich Sił Zbrojnych.

  Nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta wiadomo, że prezydent Bush w pełni popiera działania Polski dotyczące konieczności utrzymania integralności terytorialnej Gruzji.

  (pomorska.pl)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo