Słupsk > Toksyczny chwast wycięty

  Słupsk > Toksyczny chwast wycięty

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Po informacji czytelniczki Głosu Pomorza wycięliśmy groźny chwast - barszcz Sosnowskiego z trawnika w Parku Kultury i Wypoczynku - oznajmia Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta Słupska.

  O groźnej, toksycznej roślinie, której dotknięcie może spowodować poważne poparzenia skóry, a nawet martwicę, pisaliśmy wczoraj. Rosła ona tuż przy prywatnym przedszkolu nad rzeką w parku. - Barszcz Sosnowskiego może być naprawdę groźny i dla ludzi i dla zwierząt - przyznaje Smoliński.

  - Dlatego od razu go wycięliśmy tuż przy korzeniach, a teraz będziemy szukać skutecznego środka chemicznego, który zwalczy jej system korzeniowy, aby nie odrosła. Ten środek musi być żrący, ale nie trujący, aby nie zanieczyścił wody w pobliskiej rzece.

  Urzędnicy ratusza proszą wszystkich słupszczan, którzy na terenie miasta zauważą groźną roślinę o natychmiastowe poinformowanie o tym Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w ratuszu. Tel. 059 848 83 18.

  (nik)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo