Pomorze > Nowa prezes NFZ

  Pomorze > Nowa prezes NFZ

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dorota Pieńkowska zostanie najprawdopodobniej nową prezes Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

  - Pieńkowska uzyskała najwyższe noty w ogłoszonym przez nas konkursie i pokonała innych kandydatów - tłumaczył prezes NFZ Jacek Paszkiewicz.
  W piątek Paszkiewicz skierował do rady pomorskiego oddziału NFZ prośbę o zaopiniowanie Pieńkowskiej na to stanowisko, specjalisty od zarządzania z Gdańska. Posiedzenie rady odbędzie się pod koniec maja, jednak prezes może ją obsadzić na stanowisku nawet bez akceptacji rady.

  Pieńkowska jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. studiowała fizykę i biologię. Skończyła też m.in. podyplomowe studia z zarządzania na UG i menedżerskie w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Pracowała m.in. jako kierownik pracowni mikrobiologicznej w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej, prowadziła firmę zajmującą się doradztwem biznesowym, a ostatnio była dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w gdańskiej klinice zdrowia kobiety "InVicta".
  Ma 49 lat i dwoje dzieci.

  Przypomnijmy, że poprzedni prezes Mirosław Górski został odwołany jeszcze w lutym, nieoficjalnie dlatego, że był z PiS.

  A oprócz Doroty Pieńkowskiej, do boju o fotel szefa pomorskiego NFZ wystartowali: Barbara Kawińska - aktualnie wicedyrektor szpitala powiatowego w Malborku, Marek Labon - jeden z zastępców dyrektora ACK oraz Elżbieta Rucińska-Kulesz - pełniąca obowiązki dyrektora NFZ na Pomorzu od czasu dymisji Górskiego.

  Magdalena Olechnowicz

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo