Bezpieczeństwo > Pomorska policja ma nowego komendanta

  Bezpieczeństwo > Pomorska policja ma nowego komendanta

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Inspektor Krzysztof Starańczak objął dziś stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. Zastąpił Adama Mularza, który w ubiegłym tygodniu został komendantem głównym policji.

  Nowy pomorski komendant ma bogata karierę. Kierował wydziałem prewencji w komendzie głównej, był też komendantem miejski w Elblągu a ostatnio komendantem wojewódzkim w Olsztynie. Elbląska jednostka, gdy Starańczak był jej szefem, jako pierwsza w kraju uzyskała Certyfikat Jakości ISO.

  Krzysztof Starańczak służył już w gdańskiej komendzie. Od października 2002 do grudnia 2003 roku był zastępca szefa komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku.

  W karierze zawodowej insp. Krzysztofa Starańczaka dużo miejsca zajmują zagraniczne policyjne szkolenia i staże. W 1991 roku był na szkoleniu w Wyższej Szkole Inspektorów Policji Narodowej we Francji. W ramach tego szkolenia odbywał ponad roczny staż w komisariacie Policji w Nicei.

  W 1998 roku szkolił się w Międzynarodowej Akademii Służb Porządku Publicznego prowadzonej przez służby federalne w Budapeszcie. W 2003 roku odbył staż na Uniwersytecie Stanowym w Huston w Teksasie.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo