Słupsk > Konferencja o ekonomii społecznej

  Słupsk > Konferencja o ekonomii społecznej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  O wyrównywaniu szans i pomysłach na aktywizację wykluczonych społecznie dyskutowano w środę podczas konferencji "Pomysły na lepsze jutro".
  Panel zorganizowało Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku w ramach promocji idei ekonomii społecznej. W konferencji oprócz słupskich organizacji i instytucji pozarządowych udział wzięli goście z całego kraju.

  - Takie spotkania są niezbędne, jeśli chcemy skutecznie sięgać po środki z Europejskiego Funduszu Społecznego - mówi Waldemar Weihs z partnerstwa Muflon w Wałbrzychu.

  - Gdy my zaczynaliśmy, jeździliśmy na wszystkie szkolenia.
  Na każdym kroku uczyliśmy się. Takie spotkania dają między innymi możliwość poznania innych podobnych organizacji, zapoznania się z ich doświadczeniami i wymianą poglądów. Oprócz informacji dotyczących możliwości korzystania ze środków inicjatywy wspólnotowej Equal oraz Europejskiego Funduszu Społecznego podczas konferencji zaprezentowano przykłady realnej pomocy osobom społecznie wykluczonym.
  - Dziś w sferze wyrównywania szans jest wiele możliwości - mówi Marek Szymański z Caritasu przy gdańskiej archidiecezji. - Mamy pozytywne doświadczenia po ostatnich pilotażowych projektach z EFS. Podpisaliśmy umowę na realizację programu, dzięki któremu będziemy pomagać kobietom długotrwale bezrobotnym wrócić na rynek pracy.

  W przyszłości gdański Caritas planuje rozszerzenie zakresu pomocy o inne grupy wykluczone społecznie. Chodzi między innymi o osoby niepełnosprawne.

  (wł)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo