Lekkoatletyka > Bieg w Obliwicach

  Lekkoatletyka > Bieg w Obliwicach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już w niedzielę odbędzie się XXVI Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny im. Tomasza Hopfera. Biegowi towarzyszą dwie inne imprezy: VII Ogólnopolski Bieg Sołtysów pamięci Jana Pawła II i I Międzynarodowa Mila Rol Land Obliwice pamięci olimpijczyka Piotra Gładkiego. W tych ostatnich biegach zwycięzca otrzyma 3000 złotych. Zawody przeprowadzone zostaną na terenach leśnych wokół jeziorka w Obliwicach.

  Odsłonięty zostanie obelisk pamięci Piotra Gładkiego, który został triumfatorem biegu w Obliwicach w 2004 roku. W 2000 r. reprezentował barwy Polski na igrzyskach olimpijskich w Sydney. Jedno z ostatnich swoich zwycięstw odniósł w imprezie Cracovia Maraton w Krakowie. Walcząc o maratońską kwalifikację na mistrzostwa świata w Helsinkach, na skutek błędów organizacyjnych przebiegł o 2 km więcej, niż wynosi dystans maratoński i mimo to wygrał. Ostatnim jego klubem był Biegus Wręczyca. Zginął tragicznie 27 maja 2005 r. w czołowym zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wyczechowo na Kaszubach.

  (fen)

  Program zawodów
  Godz. 11 - zapisy, 11.45
  - biegi młodzieżowe, od godz. 13.20 - biegi główne, 14.30
  - ogłoszenie wyników.
  XII Bieg Święców
  W sobotę odbędzie się impreza biegowa wiodąca historyczną trasą po ziemi sławieńskiej - XII Bieg Święców. Start o godz. 15 z Wrześnicy. Meta na stadionie w Sławnie. Dystans 10 km. Na godz. 14 zaplanowano biegi dziecięco-młodzieżowe na sławieńskim stadionie. Zapisy przyjmowane będą od godz. 12 w hali OSiR przy placu Sportowym 1 w Sławnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo