Pomorskie > Dyrektor szpitala ustawił przetarg

  Pomorskie > Dyrektor szpitala ustawił przetarg

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Śledztwo funkcjonariuszy CBA w Gdańsku i Prokuratury Rejonowej z Tczewa doprowadziło do przedstawienia zarzutów przekroczenia uprawnień i utrudniania przetargu Januszowi B., dyrektorowi tamtejszego szpitala i Romanowi M. z firmy ochroniarskiej.

  - Funkcjonariusze z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku miesięcy prowadzili śledztwo związane z ustawieniem przetargu w szpitalu w Tczewie.
  Z ich informacji wynikało, że Janusz B., pełniąc w 2005 roku funkcję dyrektora tego szpitala, wszedł w porozumienie z Romanem M., przedstawicielem jednej z firm ochroniarskich i bezpodstawnie unieważnił już wcześniej rozstrzygnięty przetarg na takie jak oferowane przez tę firmę usługi - informuje Temistokles Brodowski z CBA.

  Szpital ogłosił kolejny przetarg, ale w zamówieniu wprowadził warunki, które uniemożliwiły uczciwą konkurencję. Wówczas wygrała firma reprezentowana przez Romana M. Według CBA, Janusz B. podpisując umowę właśnie z tą firmą, działał na szkodę interesu szpitala i Starostwa Powiatowego w Tczewie.

  Prokuratura Rejonowa w Tczewie zarzuciła podejrzanym przekroczenie uprawnień i utrudnianie przetargu. Wobec Janusza B. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w pełnieniu funkcji dyrektora ZOZ. Wobec Romana M. - poręczenie majątkowe 5 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

  Podczas śledztwa agenci CBA zabezpieczyli także dokumentację innych przetargów i komputery. Przesłuchano wielu świadków. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone jest postawienie kolejnych zarzutów.

  (ber)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo